Skontaktuj się z nami

GDY MASZ INNE

DODATKOWE PYTANIA :

MAGAZYNY ENERGII

To zależy od liczby pełnych cykli ładowania, przez które przejdzie bateria. Roczna liczba cykli wynosi około 250, a żywotność, w zależności od producenta, szacuje się na 6000-10000 cykli. W przybliżeniu wartość ta odpowiada 30 latom żywotności

JAKA JEST ŻYWOTNOŚĆ MAGAZYNU ENERGII ?

 
W momencie, gdy nasza instalacja nie produkuje energii (np. nocą), możemy wówczas odebrać wyprodukowaną wcześniej nadwyżkę. Za “przechowywanie” wyprodukowanej przez naszą instalację energii, zakład energetyczny pobiera 20% lub 30% naszej nadwyżki. Magazyn energii pozwala uniknąć tej sytuacji.

CO DAJE MAGAZYN ENERGII ?

Magazyn energii to urządzenie do gromadzenia prądu. Wyprodukowana przez instalację fotowoltaiczną energia elektryczna kumulowana jest w akumulatorze (rzadziej w baterii) i przetwarzana w sposób elektrochemiczny.

CZY JEST MAGAZYN ENERGII ?

POMPY CIEPŁA

Im lepiej zaizolowane i bardziej szczelne przegrody zewnętrzne, tym wyższa efektywność urządzenia. Oznacza to, że łatwiej będzie ogrzać większy dom po odpowiedniej termomodernizacji niż mniejszy, ale o gorszych parametrach przewodzenia ciepła.

 Pompy ciepła do prawidłowej pracy wymagają okresowych przeglądów serwisowych, polegających na ocenie poprawności działania całego systemu. Regularne prace serwisowe zapewnią Twojemu urządzeniu długą, bezawaryjną, a także efektywną pracę.

CZY POMPY CIEPŁA POTRZEBUJĄ REGULARNYCH PRZEGLĄDÓW?

JAK POWINIEN ZOSTAĆ PRZYGOTOWANY DOM DO POMPY CIEPŁA?

Pompa ciepła zasilana jest prądem elektrycznym. Najbardziej opłacalne jest uzupełnienie układu o instalację fotovoltaiczną, która będzie dostarczać darmową energię elektryczną do zasilania pompy ciepła. To korzystne nie tylko ze względów finansowych, ale i ekologicznych.

JAK JEST ZASILANA POMPA CIEPŁA ?

Pompa ciepła jest wielofunkcyjne urządzenie. W chłodne dni, ogrzeje nasz dom, a w upały zapewni nam przyjemny chłód. A dodatkowo przez cały rok może dostarczać dla domu ciepłą wodę. 

CO UMOŻLIWIA POMPA CIEPŁA ?

KLIMATYZACJE

PANELE FOTOVOLTAICZNE

Jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jak się przygotować do montażu klimatyzacji, nie ma. Każdy dom lub mieszkanie ma bowiem swoją odmienną specyfikę. Może zatem wymagać różnych rozwiązań koncepcyjnych. Dlatego warto zdecydować się na audyt. Nasi fachowcy przeprowadzą go przed podjęciem jakichkolwiek prac, co pozwoli ustalić zakres niezbędnych działań.

Zalecamy aby domową czy biurową klimatyzację serwisować dwukrotnie w ciągu roku. Gdy klimatyzator pracuje w specyficznych warunkach i przy większym zanieczyszczeniu powietrza (np. w restauracji, sklepie), warto robić to częściej.

CZY KLIMATYZACJA POTRZEBUJE REGULARNYCH PRZEGLĄDÓW?

JAK POWINIEN ZOSTAĆ PRZYGOTOWANY DOM DO MONTAŻU KLIMATYZACJI ?

Zasilanie do klimatyzacji, a raczej jego rodzaj, zależy od mocy klimatyzatora. Maksymalna moc chłodnicza występująca w urządzeniach split to moc rzędu 7-8 kW, najczęściej zasilane są napięciem 220 V. Przy klimatyzatorach o większej mocy występuje zasilanie siłowe.

JAK JEST ZASILANA KLIMATYZACJA ?

Tradycyjny klimatyzator składa się z jednostki wewnętrznej z parownikiem montowanej w pomieszczeniu oraz agregatu będącego jednostką zewnętrzną. Między nimi przebiega linia chłodnicza poprowadzona w ścianach lub w korytkach. Multi - split jest to rodzaj klimatyzacji będący rozszerzeniem typu split. Multi oznacza połączenie wielu jednostek wewnętrznych z jedną jednostką zewnętrzną, co sprawdza się szczególnie w hotelach, biurowcach czy galeriach handlowych. Instalacja polega na równoległym połączeniu skraplacza z parownikami. Łącznie można podpiąć od 2 do nawet 9 urządzeń.

NA CZYM POLEGA RÓŻNICA MIĘDZY KLIMATYZACJĄ SPLIT A MULTI-SPLIT?

Panele fotovoltaiczne są w stanie produkować energię cały rok, niezależnie od pogody i panujących warunków atmosferycznych. Główny uzysk produkcji jest w okresie od wiosny do jesieni, a zimą wykorzystujemy nadmiar energii zgromadzonej w sieci.

System fotovoltaiczny jest w dużej mierze bezobsługowy. Instalacja nie posiada ruchomych elementów, jest więc mocno odporna na awarie i nie potrzebuje w większości przypadków serwisowania. Panele nie wymagają mycia i odśnieżania. Obsługa instalacji odbywa się dzięki specjalnej aplikacji. Dzięki temu możemy sprawdzić, jak działa nasz system i ile produkuje prądu z dowolnego miejsca z dostępem do internetu.

CZY POTRZEBUJE SZKOLENIA Z OBSŁUGI SYSTEMU PANELI FOTOVOLTAICZNYCH ?

JAK DZIAŁAJĄ PANELE FOTOVOLTAICZNE W ZIMIE?

Rocznie możesz uzyskać energii w wysokości 1000 kWh z 1 kWp, jednak wiele zależy od umiejscowienia i nasłonecznienia paneli.

Panele fotovoltaiczne są w stanie produkować energię nawet przy pochmurnej i deszczowej pogodzie, choć instalacja fotovoltaiczna jest najbardziej wydajna w słoneczne dni. Jeśli danego dnia produkcja prądu nie jest wystarczająca dla danego zapotrzebowania, korzysta się z nadwyżek energii wprowadzonych do sieci.

CO SIĘ DZIEJE W POCHMURNE DNI ?

Instalacja fotovoltaiczna do produkcji energii wykorzystuje światło słoneczne, dokładniej mówiąc fotonu, który jest nośnikiem oddziaływań elektrycznych.Ta cząstka wprawia w ruch elektrony i powstaje napięcie elektryczne. Prąd stały z paneli fotovoltaicznych jest przekierowany do falownika, gdzie zamieniany jest na prąd przemienny, taki jak w gniazdku. 

ILE ENERGII MOGĄ WYPRODUKOWAĆ PANELE FOTOVOLTAICZNE ?

JAK DZIAŁA FOTOWOLTAIKA?

Znajdziesz tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane przez naszych klientów pytania.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Copyrights OneClick 2022

Strona stworzona przez Kobieca energia w biznesie